כך תדעו איך לעמוד מול מצלמה, בעזרת מספר טיפים פשוטים

כך תדעו לעמוד מול מצלמה ולצלם וידאו שיווקי עבורכם ועבור העסק שלכם, בדרך הטובה ביותר

עמידה מול מצלמה יכולה להיות דבר מאתגר ותמיד זה מתלווה עם לחץ או חששות, ׳איך זה יצא ואם אני עובר מצלמה או לא׳. אז ככה, קודם כל, כולנו עוברים מצלמה ומה שמכריע בעיקר אם נעבור מצלמה או לא, זו שפת הגוף שלנו והבעות הפנים כי ה"איך"  חשוב לא פחות מה"מה".

שפת הגוף והבעות הפנים שלנו, מעבירות מסרים באופן לא מודע לאדם שאליו אנחנו רוצים לדבר או להעביר מסר כלשהו ויוצרים אצלו עניין, רושם והתעניינות.

אם אתם רוצים לצלם מסר כלשהו, פרסומת או אפילו קורס ואתם חוששים, כי אתם לא יודעים איך לעשות זאת, אז קודם כל תנשמו לרווחה, כי זו אינה ׳תורה מסיני׳. מה שצריך זה לדעת מה היא שפת הגוף והבעות הפנים הנכונות, בשביל להצטלם נכון ולהעביר את המסר בצורה נכונה ואמינה.

הכנו בשבילם את הטיפים האפקטיביים עבורכם לעמידה נכונה מול מצלמה:

נראות

תדאגו ללבוש את הבגדים הכי יפים במלתחה ותתלבשו בהתאם למסר שאתם מעבירים. אם למשל  אתם מעבירים מסר רשמי, לבוש מחוייט יעשה את העבודה.

תדאגו שהשיער יהיה מסודר ולנשים, מומלץ להתאפר אפילו מעט (לא יותר מידיי כדיי לא להראות מלאכותיים ולהזיז את תשומת הלב מהמסר)  תהיו עם כמה שפחות תכשיטים עליכם.

והכי חשוב, תדאגו להראות טוב, מה שיגרום לכם להרגיש נוח עם עצמכם ובטוחים בעצמכם.

ברגע שאתם מרגישים טוב עם עצמכם, המסר עובר בצורה נוחה וקלילה, בעיקר לכם!

צורת דיבור וטון דיבור

תדאגו לדבר לאט ולהעביר כל מילה בצורה נכונה, ואם אתה בלהט ומדברים מהר, תדאגו שהמטרה תועבר בצורה נכונה, ולא פחות חשוב עם טון דיבור סמכותי, שהוא לא גבוה יותר ולא נמוך יותר, בצורה נינוחה שכיף להאזין לה. הרי אף אחד מאיתנו לא ירצה להמשיך להקשיב למישהו, שמדבר בקול גבוה שמזכיר צעקות או בקול חלש ואנמי, שלא משאיר חשק להמשיך ולהקשיב.

ידיים

כלל חשוב מאוד, תדברו הרבה עם הידיים.

דרך תנועות הידיים, אפשר ללמוד הרבה. אם אנחנו סמכותיים או בעלי ביטחון עצמי או אפילו אם לחוצים או מרגישים לא בנוח.

המנעו מלדבר עם ידיים סגורות ושמוטות מטה, מה שמעיד על חוסר ביטחון והרגשה של חוסר נוחות ולחץ. תנסו לדבר עם כפות ידיים פתוחות, נגד כיוון הכבידה, מה שמעיד על שמחה התרגשות ביטחון עצמי. אדם שמדבר עם הידיים משדר אמינות ונוכחות.

חיוך

כמו שאומרים: ״חיוך הוא קו עקום שמיישר הכל״ אך לא צריך להיות חד אבחנה כדי להבחין בין חיוך אמיתי לחיוך מזוייף.

השתדלו לתרגל חיוך אמיתי, חיוך שיוצר קמטים באזור העיניים וחושף מעט שיניים.

כשאנו מחייכים, האדם שצופה בנו מרגיש בנוח, כי הרי הרבה יותר נעים לצפות באדם עם פרצוף מחייך ושמח מאשר פרצוף רציני וזעוף ותתפלאו שלאחר זמן מה שאתם מחייכים, ההרגשה שלכם תהיה טובה יותר ותוכלו להעביר את המסר בדרך נוחה ונעימה יותר.

קשר עין

אחד האלמנטים החשובים ביותר, כשאנחנו מיישרים מבט למצלמה חווים אותנו במלאי ביטחון עצמי ובעלי ידע אמינים ואנושיים.

המצלמה צריכה להעביר את המבט שלכם ולתת תחושה לצופים בכם, שאתם מסתכלים להם לתוך הלבן של העיניים. מומלץ מאוד להסתכל באופן ישיר אל העדשה, על מנת ליצור את האפקט הזה.

עמידה

נקודה חשובה מאוד בעמידה מול מצלמה, היא עמידה יציבה במקום, אם אתם זזים ללא הפסקה או לעיתים קרובות, אתם משדרים לחץ וחוסר נוחות. לכן, חשוב לעמוד יציב, שחלק העליון של הגוף פתוח, שהכתפיים פתוחות לכיוון הגב, וכמו שציינו קודם לדבר עם הידיים או להזיז אותן ולא את הגוף עצמו, אלא לעמוד עמידה יציבה ופתוחה, יותר מידיי תנועות גוף עלולות לגרום לכם לצאת מריכוז במהלך העברת המסר ואף לאבד ביטחון גם כן.

והכלל הכי חשוב שיש

הרגעו!!!!

השתדלו לתרגל נשימות לפני כל צילום ולחשוב מחשבות חיוביות ובונות, כי הרי בתכל׳ס אין באמת ממה להילחץ. היום, כל טעות צילום ניתן לערוך ולתקן והיי, לא לשכוח שעמידה מול מצלמה זה דבר שנרכש.

אם תקפידו לתרגל את הטיפים שנתנו לכם ותתרגלו את הבעות הפנים שלכם ושפת הגוף שלכם, אתם תרכשו את המיומנות לעמוד מול מצלמה מהר יותר, וככל שתעשו זאת יותר, אתם תהפכו לאשפים שעושים זאת בטבעיות ובנוחות.

לסיכום, תזכרו שזו בכלל לא עמידה מול מצלמה, אלא עמידה בפני אדם, כי יש אדם שצופה בסרטון שלך וצריך להרגיש בנוח ושהפניה אליו היא באופן אישי.

דמיינו את האדם הזה ודברו אליו בדרך הנכונה.

אם אתם טובים מאוד במשהו מסויים, ויש לכם ידע שאותו תרצו לצלם ולהפוך אותו לקורס שממש אפשר למכור ולהרוויח מזה כסף, או אפילו תרצו לצלם פרסומת לעסק, או כל סירטון ומסר שתרצו להעביר.